Časté dotazy

Co umí kabelový rozvod ?
Televizní kabelový rozvod nabízí nejen televizní programy v několika nabídkách, ale umožňuje i přenosy telefonních služeb, vysokorychlostního internetu a IPTV, je tedy vícefunkční. Prostřednictvím rozvodu a jeho technologie lze realizovat kamerový systém na sledování parkovišť nebo jednotlivých vchodů domů.

Jaká je televizní nabídka programů?
Nabídka obsahuje základní a rozšířené programy s možnou kombinací doplněním o prémiové kanály HBO1 a HBO2. Rozdílem mezi nabídkami je počet placených kanálů Nova Sport, Eurosport CZ, Universal, Discavery, Jim Jam a Animal Planet. Tomu odpovídá i rozdíl ceny. V základní nabídce najdete programy České televize, Novy, Primy, Barrandova, STV1 apod., již ve formátu DVB – T.

Jak si naladím kabelovou tv nabídku?
V základní nabídce jsou dva druhy programů. Tyto programy se liší typem přenosu mezi stanicí TKR a televizním přijímačem u klienta (Analog PAL a digital DVB-T tj. ladíme z antény). Pro starší typy přijímačů jsou to programy analogové a pro moderní přijímače programy vysílané digitálně. Stanice s digitálními programy obsahují české, slovenské a německé programy v počtu cca 20 – 40. Postup ladění analogových programů známe již od vzniku televizního vysílání, digitální pak využívají buď SET-TOP-BOX – vedlejší (externí) instalační krabičku, nebo je již tento součástí televize nového typu LCD, plazma. Tyto současné moderní přijímače naladí jak analogové, tak i digitální programy najednou. Pro jednoduchost na nich lze zvolit automatické ladění a v případě digitálního příjmu volíme jako zdroj ANTÉNU (tj. DVB-T příjem) tj. po volbě země a jazyka Analog + Digitál automaticky z Antény.

Mám starší TV jak naladím nové programy, vysílání?
Pokud máte starší TV přijímač umožňující pouze příjem Analogového vysílání a nechcete / nemůžete si pořídit nový pořiďte si SET-TOP-BOX umožňující Digitální příjem DVB-T (máte-li TV s velkou obrazovkou je to pro sledování i lepší než současné ploché obrazovky) nejlépe typ s anténním vstupem a výstupem a dvěma konektory SCART (TV, VCR), dále pro jednoduchost dobrý obousměrný SCART kabel a krátký koaxiální kabel cca 1,25 m.

Po té anténní kabel (ze zásuvky ve zdi) přivedete do SET-TOP-BOXu na anténa vstup a krátký koaxiální kabel zapojíte ze SET-TOP-BOXu na anténa výstup do TV přijímače anténa vstup a SCART kabel zapojíte ze SET-TOP-BOXu TV do TV přijímače vstup do konektoru SCART. (Konektor SCART VCR SET-TOP-BOXu můžete využít na připojení videa, DVD, … lze pak nahrávat Digitálně vysílané programy dekódované SET-TOP-BOXem, případně na TV sledovat nahrávky z videa, DVD, … – přepnutí směru toku signálu volíte na SET-TOP-BOXu)

Po té můžete přistoupit k naladění SET-TOP-BOXu:
Vypněte TV i SET-TOP-BOX,
Zapněte (v pořadí) TV, SET-TOP-BOX,
(budete-li chtít využít řazení digitálně vysílaných programů z TKR zapněte si v menu (Nastavení, Systém, Ladění) LCN, pakliže nechcete tuto volbu vypněte! Nebylo by možno seřadit programy dle Vašich představ) A nyní stačí v menu Nastavení / Ladění spustit automatické ladění.
(Možná se Vás dotáže na jazyk, zemi a rozměr obrazovky (3:4, 16:9), případně jak zobrazovat rozměr který Vaše TV nemá).

Pro příjem Analogového vysílání při vypnutém SET-TOP-BOXu můžete naladit TV přijímač, či toto vysílání sledovat.
Při zapnutém TV přijímači a následném zapnutí SET-TOP-BOXu přejdete automaticky na příjem Digitálního vysílání a při jeho vypnutí zpět na příjem Analogového vysílání.
Chcete-li sledovat video, DVD, … pak na ovladači SET-TOP-BOXu zvolte VCR.
Na opak chcete-li opět sledovat TV pak na ovladači SET-TOP-BOXu zvolte TV (při této volbě jde signál ze SET-TOP-BOXu do TV a VCR – video, DVD, …).

Jaké další možnosti mohu využít?
Kabelový rozvod umožňuje dodání vysokorychlostního internetu přes modem umístěný u klienta. Výměna zásuvky, montáž a modem jsou zdarma. Službu nabízíme se základní rychlostí 4Mbps, nově s 10Mbps. Individuálně pak dle přání klienta kombinaci s programovou nabídkou základní nebo rozšířenou. Výhodou balíčku je nižší součtová cena než u samotného výběru jedné služby. Další možností je bezplatné zřízení pevné telefonní linky s telefonním přístrojem s klasickým číslem a voláním v síti STAR zdarma. Při domluvě více klientů lze realizovat i internetovou kameru u vchodových dveří, nebo jinde v technických prostorách domu s možností sledování záběrů na počítači.

Co všechno obsahují měsíční poplatky?
Provozování kabelové televize není pouze o zisku z měsíčních poplatků za jednotlivé nabídky. Tento poplatek obsahuje i odvody a náklady. Měsíčně tak odvádíme poplatky autorským organizacím OSA, Intergram, OAZA, Dilia a OOA-S, a dále dle hlášení o jednotlivých nabídkách za placené programy v měnách euro a dolary. Při stálém růstu elektrické energie dělá nákladová položka za kWh nemalé částky, protože technologie TKR je v trvalém el. provozu.

Je internet přes TKR cenově výhodný?
Myslím si , že ano. Při objednání služby nebudete platit výjezd technika, instalaci a čas montáže, platíte si pouze připojovací kabel od zásuvky k modemu dle potřeb. Kabel stojí podle délky od 40 do 100 Kč a zůstává majetkem klienta.V ceně je zakalkulována cena datové zásuvky a modemu, který Vám bude poskytnut bezplatně, stejně tak v případě telefonního přístroje. Cena za konektivitu vychází z rychlosti připojení samozřejmě bez omezení dat. Doporučujeme všem objednat kombinovanou službu s TV nabídkou, internet tak po odečtení programové nabídky tv je již od cca 250 Kč včetně DPH.

Všude se zdražuje, vy také?
TKR prodělal investici ve zřízení datové linky přívodu konektivity do místa hlavní stanice. Každoroční zdražování médií, autorských poplatků, placených tv programů a i návratnost investic nás přesto vede ke zdražování poplatků jednou za 3 roky.